/ IT-ohjeet/ CSV-käyttö/

CSV-käyttö

🡐 Ohjeet kuvat | Google kuvat Bucket CDN 🡒


CSV, JSON ja XML tiedostot voivat toimia tiedon esitysmuodon lähteenä.

Esim. kumppanit on toteutettu csv-tiedostosta.

Shortcode:lla tehty csv:stä julkaisuversio.

4rem 2.81rem

 

6rem 4.2rem

 

7rem 5rem

 

12rem 8.5rem

 

csv taulukkona esitys

Tunniste Kuva Linkki Otsikko
Urheilukaupunki Joensuu kr.logo.jnsurhkaupunki.450.320.png https://www.helppohikoilla.fi/
Op op-lbox-450x320-FFFFFF.png https://www.op.fi/web/op-pohjois-karjala
Motonet motonet.logo.450x320.png https://www.motonet.fi/
Scanpole scanpole-logo-lbox-450x320-FFFFFF.png https://www.scanpole.com/
StoraEnso StoraEnso2016_pieni.webp http://www.storaensometsa.fi/
Koli 1Koli.webp http://www.koli.fi/fi
PKO S_PKO-lbox-450x320-FFFFFF.png https://pko.fi/
Metsanhoitoyhdistys Metsanhoitoyhdistys_Pohjois-Karjala_logo_green-black.webp http://www.mhy.fi/pohjois-karjala
PKS pks.logo.450x320.png http://www.pks.fi/
Trimtex Trimtex.png http://trimtex.fi/
Abloy Abloy-lbox-450x320-FFFFFF.png https://www.abloy.com/global/fi
Kaivospuu Kaivospuu-lbox-450x320-FFFFFF.png http://www.kaivospuu.fi/etusivu/
Lumonite lumonite_logo_black.png http://www.valostore.fi/brand/lumonite/
MMforest MM-Forest-Oy_2.webp -
Urheiluakatemia 1JoensuunUrheiluakatemia.webp http://www.joensuu.fi/urheiluakatemia
Sekera Sekera_450x120.png https://www.sekera.fi

csv kalenteri taulukkona esitys

21.04.2024 11:26:55
Pvm Seura Maasto P Vastaava Tiedot Lisätiedot Tulokset Livelox
Ti 30.4 KR Aavaranta P Aapo Tonder Tulokset Livelox
To 2.5 KR Kylmäojan koulu P Mikko Frisk Tulokset Livelox
Ti 7.5 LipTa Jyri P Lisätiedot Tulokset
To 9.5 KR Lykynlampi P Hertta Juntunen Tulokset
Ti 14.5 JoS Moottorirata P Lisätiedot Tulokset
To 16.5 KR Ah-stadion P Börje Vartiainen Tulokset
Ti 21.5 SelSi Papulanniemi P Tulokset
To 23.5 KR Pärnävaara länsi P Ilpo Kettunen Tulokset
Ti 28.5 LipTa Sotkuman koulu P Lisätiedot Tulokset
To 30.5 KR Tukhulminlammit etelä P Ilja Jormanainen Tulokset
Ti 4.6 JoS Kaunisvaara länsi P Lisätiedot
To 6.6 KR Mertalammet P Antti Hartikainen
Ti 11.6 LipTa Veteläsuo P Jukola-yhteislähtö+Yö Lisätiedot
To 13.6 KR Hakrikenttä P Jyrki Raunio
Ti 18.6 LipTa Kaprakka, länsi P Lisätiedot
To 20.6 KR Hiililammet P Janne Laukkanen
Ti 25.6 JoS Puntarikoski P Lisätiedot
To 27.6 KR Kerolankangas P Tuure Paavilainen
Ti 2.7 KR Lehmon urheilukenttä P
To 4.7 KR Kuikkalampi P
Ti 9.7 JoS Alavi P Lisätiedot
To 11.7 KR Kuusoja, etelä P Anne Mäntynen
Ti 16.7 TuuSe Tuupovaara
To 18.7 KR Elovaara P
Ti 23.7 SelSi Pötkynsärkkä P
To 25.7 KR Harpatti P Pauli Impivaara
La 27.7 KR Höllärinvaara Eeva Punta Herajärvi-suunnistus
Ti 30.7 LipTa Hirvolanvaara Lisätiedot
To 1.8 KR Lehmon koulu P
Ti 6.8 SelSi Alavi P
To 8.8 KR Välilammet P Auli Kostamo
Ti 13.8 JoS Jaamankangas P Lisätiedot
To 15.8 KR Kulhon koulu P Eeva Punta
Ti 20.8 LipTa Jyrkkälampi P Lisätiedot
To 22.8 KR Pärnävaara pohjoinen P Petteri Hakala
Ti 27.8 JoS Kaunisvaara itä P Lisätiedot
To 29.8 KR Lykynlampi P
Ti 3.9 LipTa Rukkovaara P Lisätiedot
To 5.9 KR Utranharju, itä P Petri Vainio
Ti 10.9 KR Kuusoja, pohjoinen P
To 12.9 KR Kerolankangas P Mika Tahvanainen
Ti 17.9 LipTa Kaprakka, itä P Päivä+yö Lisätiedot
To 19.9 KR Välilammet P Mervi Pötry
To 26.9 KR Tukhulminlammit pohjoinen P Tiina Uotila
La 5.10 KR Lykynlampi P
La 12.10 KR Repokallio P Päivikki Pohjola
La 19.10 KR Vierevänniemi P
La 26.10 KR Kuhasalo P Tarja Silvennoinen

csv kalenteri taulukkona esitys2

Pvm Seura Maasto P Lähtö Vastaava Tiedot Lisätiedot Tulokset Livelox
Ti 30.4 KR Aavaranta P 17:00-18:30 Aapo Tonder Tulokset Livelox
To 2.5 KR Kylmäojan koulu P 17:00-18:30 Mikko Frisk Tulokset Livelox
Ti 7.5 LipTa Jyri P 17:00-18:30 Lisätiedot Tulokset
To 9.5 KR Lykynlampi P 17:00-18:30 Hertta Juntunen Tulokset
Ti 14.5 JoS Moottorirata P 17:00-18:30 Lisätiedot Tulokset
To 16.5 KR Ah-stadion P 17:00-18:30 Börje Vartiainen Tulokset
Ti 21.5 SelSi Papulanniemi P 17:00-18:30 Tulokset
To 23.5 KR Pärnävaara länsi P 17:00-18:30 Ilpo Kettunen Tulokset
Ti 28.5 LipTa Sotkuman koulu P 17:00-18:30 Lisätiedot Tulokset
To 30.5 KR Tukhulminlammit etelä P 17:00-18:30 Ilja Jormanainen Tulokset
Ti 4.6 JoS Kaunisvaara länsi P 17:00-18:30 Lisätiedot
To 6.6 KR Mertalammet P 17:00-18:30 Antti Hartikainen
Ti 11.6 LipTa Veteläsuo P 17:00-18:30 Tiedot Lisätiedot
To 13.6 KR Hakrikenttä P 17:00-18:30 Jyrki Raunio
Ti 18.6 LipTa Kaprakka, länsi P 17:00-18:30 Lisätiedot
To 20.6 KR Hiililammet P 17:00-18:30 Janne Laukkanen
Ti 25.6 JoS Puntarikoski P 17:00-18:30 Lisätiedot
To 27.6 KR Kerolankangas P 17:00-18:30 Tuure Paavilainen
Ti 2.7 KR Lehmon urheilukenttä P 17:00-18:30
To 4.7 KR Kuikkalampi P 17:00-18:30
Ti 9.7 JoS Alavi P 17:00-18:30 Lisätiedot
To 11.7 KR Kuusoja, etelä P 17:00-18:30 Anne Mäntynen
Ti 16.7 TuuSe Tuupovaara 17:00-18:30
To 18.7 KR Elovaara P 17:00-18:30
Ti 23.7 SelSi Pötkynsärkkä P 17:00-18:30
To 25.7 KR Harpatti P 17:00-18:30 Pauli Impivaara
La 27.7 KR Höllärinvaara 17:00-18:30 Eeva Punta Tiedot
Ti 30.7 LipTa Hirvolanvaara 17:00-18:30 Lisätiedot
To 1.8 KR Lehmon koulu P 17:00-18:30
Ti 6.8 SelSi Alavi P 17:00-18:30
To 8.8 KR Välilammet P 17:00-18:30 Auli Kostamo
Ti 13.8 JoS Jaamankangas P 17:00-18:30 Lisätiedot
To 15.8 KR Kulhon koulu P 17:00-18:30 Eeva Punta
Ti 20.8 LipTa Jyrkkälampi P 17:00-18:30 Lisätiedot
To 22.8 KR Pärnävaara pohjoinen P 17:00-18:30 Petteri Hakala
Ti 27.8 JoS Kaunisvaara itä P 17:00-18:30 Lisätiedot
To 29.8 KR Lykynlampi P 17:00-18:30
Ti 3.9 LipTa Rukkovaara P 17:00-18:30 Lisätiedot
To 5.9 KR Utranharju, itä P 17:00-18:30 Petri Vainio
Ti 10.9 KR Kuusoja, pohjoinen P 17:00-18:30
To 12.9 KR Kerolankangas P 17:00-18:30 Mika Tahvanainen
Ti 17.9 LipTa Kaprakka, itä P 17:00-18:30 Tiedot Lisätiedot
To 19.9 KR Välilammet P 17:00-18:30 Mervi Pötry
To 26.9 KR Tukhulminlammit pohjoinen P 17:00-18:30 Tiina Uotila
La 5.10 KR Lykynlampi P 11:00-12:30
La 12.10 KR Repokallio P 11:00-12:30 Päivikki Pohjola
La 19.10 KR Vierevänniemi P 11:00-12:30
La 26.10 KR Kuhasalo P 11:00-12:30 Tarja Silvennoinen

23.03.2024 08:32:09

🡐 Ohjeet kuvat | Google kuvat Bucket CDN 🡒